Wysokość stojaka TV 

Wybierając stojak do telewizora należy zwrócić uwagę na to gdzie będzie on użytkowany. Czy będzie to duża sala konferencyjna (a może mała) czy też gabinet, pokój telewizyjny albo stoisko targowe.
Dlaczego ma to duże znaczenie ? Dlatego że na etapie wyboru odpowiedniego modelu musisz zwrócić uwagę na jego wysokość (liczoną od podłoża do górnej cześci uchwytu telewizyjnego). Z naszej obserwacji wynika że Klienci zapominają o tym parametrze i później nie są do końca zadowoleni ze swojego wyboru. Jeżeli będziesz go użytkował w dużej sali konferencyjnej gdzie telewizor powinien być wysoko umieszczony tak aby był dobrze widoczny, to stojak powinien być odpowiednio wysoki jak np.  Stojak do TV 190cm 32-70" CART-8

Jeżeli potrzebujesz model uniwerslany, taki który sprawdzi się zarówno w sali konferencyjnej, na targach czy w domu to wysokość w granicach 140-170 cm będzie odpowiednia. Polecane przez naszych klientów modele (wszystkie posiadają regulacje wysokości telewizora) to Aluminiowy stojak do telewizora 32-70" CART-6 czy też Mobilny wózek do TV 32-70" CART-2
Na szczególną uwagę w tym punkcie zasługuje model CART-6 gdzie zarówno telewizor jak i półkę ustawisz na dowolnie wybranej wysokości. Ograniczeniem jest tylko całkowita wysokość stojaka. Uchwyt oraz półkę można przesuwać (zarówno w górę jak i w dół a następnie przykręcić) po "rowku" ciągnącym się przez całą wysokość stojaka.


Modele idealne do mniejszych pomieszczeń gdzie nic nie zasłania telewizora np. do podpięcia konsoli do gier lub do mieszkania to modele z wysokością 110-130 cm:
Stojak do TV 32-70" CART-1 oraz Teleskopowy stojak do telewizora 32-70" CART-3T

Bardzo ciekawym rozwiazaniem o wysokosci 134,5 cm i możliwości przymocowania do podłoża (ale i bez tego jest bardzo stabilny i bezpieczny)  jest model Podłogowy stand do telewizora 32-70" CART-5

Półka górna oraz dolna

Najczęściej pojawiającym się pytaniem jest czy musi ona być zainstalowana ? Otóż nie. To czy półkę (górną lub dolną) przymocujesz do stojaka czy też nie zależy tylko od Ciebie. W żaden sposób nie wpływa to na funkjonalność stojaka. Dodatkowym atutem jest kiedy to półka ma regulację wysokości.

System ukrywania kabli

Warto aby twój model posiadał możliwość poprowadzenia lub spięcia kabli. Wpływa to na wygodę oraz estetykę stojaka. Wszystkie modele ABB24 posiadają taką funkcjonalność. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj świetnie wykonany Aluminiowy stojak do telewizora 32-70" 70kg CART-7

Mobilność stojaka do telewizora

Podstawową zaletą stojaków do telewizora jest ich mobilność. Jest ona zapewniona dzięki skrętnym kółkom 360° z funkcją blokady. Jeżeli potrzebujesz stojaka z płaską stopą, bez kółek to rozwiązaniem jest wspomniany wcześniej model CART-5.

Uniwersalność wózka do TV

Wszystkie znane nam na rynku modele stojaków, wózków do telewizora wyposażone są w uniwerslane uchwyty do telewizorów ze standardem VESA. Oznacza to że zakupując model w odpowiednim przedziale cali oraz wagi z bardzo dużym 99% prawdopodobieństwem będzie on pasował do Twojego telewizora. Dla pewności warto jeszcze sprawdzić rozstaw VESA w swoim telewizorze (czyli rozstaw otworów montażowych z tyłu telewizora) i porównać z rozstawem VESA jaki ma uchwyt  w stojaku. Zwykle zawiera się ona w przedziale od 200x200 mm do 600x400 mm. Każdy stojak zawiera zwykle uniwersalny zestaw śrub montażowych do telewizora. Pasują one do większości modeli. Czasami może się zdarzyć że otwory w telewizorze będę nieco płytsze lub głębsze. Wtedy należy we własnym zakresie albo dokupić odpwoiednie śruby, podkładki (znajdziemy je za grosze w sklepie metalowym lub markecie) albo skorzystać z własnych.


W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: sklep@abb24.pl lub 533 199 409